CHP
Giriş Tarihi : 16-02-2021 11:08   Güncelleme : 16-02-2021 11:08

Kılıçdaroğlu: Ecevit, Apo’nun yakalandığını Rahşan Hanıma bile söylememişti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi kralı için bile yas ilan edildiğini belirterek “13 şehit için neden yas ilan edilmedi? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Sorumlular hesabını vermeli” dedi.

Kılıçdaroğlu: Ecevit, Apo’nun yakalandığını Rahşan Hanıma bile söylememişti

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. 

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, Gara’da gerçekleştirilen askeri operasyonda 13 yurttaşın şehit edilmesine çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Büyük bir acı yaşıyoruz, 13 vatan evladı için ulusal yas ilan edilmeliydi. Suudi Arabistan kralının vefatının ardından bile yas ilan edilmişti. Bunun için neden yas ilan edilmiyor? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Şimdi bu çıkışı neden yaptılar? Sorumlular bunun hesabını vermeli."

Edinilen bilgiye göre kurmayların, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta söz ettiği ancak açıklamadığı müjdenin Gara operasyonuyla ilgili olduğu iddialarını anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

“Siyasetçinin devlet adamı olup olmadığı burada belli olur. Rahmetli Bülent Ecevit, Apo’nun yakalandığını ve Türkiye’ye getirileceğini Rahşan Hanıma bile söylememişti.” 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin