SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2021 11:53   Güncelleme : 17-02-2021 11:53

Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır' sözlerine AKP'den yanıt

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" şeklindeki açıklamasını eleştirdi. Çelik, "Terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır' sözlerine AKP'den yanıt

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. 

"Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir" ifadesini kullanan Çelik, "PKK terör örgütüne söylemesi gereken sözün Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi sadece terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır" diye yazdı.

Çelik, şöyle devam etti:

"Demokrasilerde muhalefet en tabii haktır. Ama Türkiye Cumhurbaşkanı’nı bu şekilde hedef alan bu söz muhalefet değildir. Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir.

Cumhurbaşkanımız teröre karşı dünyadaki en kararlı mücadeleye liderlik ediyor. Terörü suçlaması gerekenlerin Cumhurbaşkanımızı suçlaması, terör örgütüyle aynı dili kullanmaktır. Cumhurbaşkanımız milletimiz ve devletimiz adına bu mücadeleye liderlik etmeye devam ediyor.

PKK terör örgütünün diliyle Cumhurbaşkanımızı suçlayanlar millet ve tarih önünde bunun utancını taşıyacaklardır. Cumhurbaşkanımız ise kim ne derse desin milletimiz ve devletimiz için bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıdır."

 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin