SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2021 11:56   Güncelleme : 19-02-2021 11:56

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na Gara cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'na Gara operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamalarının ardından tepki gösterdi.

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na Gara cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da 107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu.

Soylu, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 13 kişinin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili konuştu.

Soylu, "13 masum insanın kafasına kurşun sıktılar. 6 yıldır ellerinde işkence ettiler. Birilerinin dediği gibi misafir etmediler. Doğrudan işkence ettiler, sonunda da öldürdüler" dedi.

'KILIÇDAROĞLU MESELEYİ SİYASİ TARTIŞMAYA DÖNÜŞTÜRDÜ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Soylu, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bizim ardımızdan sanki bu detayları anlatmamışız gibi görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi tartışmaya dönüştürüvermesi, sorumlunun sayın Cumhurbaşkanımızı olduğunu söylemesi PKK'yı aklamaktan, üstünden yük almaktan, bu acı olayı bir siyaset malzemesi haline dönüştürmekten başka bir şey değildir. Böyle olmamalıydı" ifadesini kullandı. 

Soylu, şunları söyledi:

"Çok üzüldüğümüzü, yaralandığımızı, anlattıktan sonra metnin bir parçasının bile değişmemiş olduğunu dinlerken üzülerek müşahade ettik. Yaşın büyük olması hata yapılmayacağı anlamını taşımaz.
Gelmişiz, anlatmışız, ne kadar sorunuz varsa buyurun cevaplamaya hazırız demişiz. Ondan sonra sayın Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK'yı aklamaktır.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin