DİĞER
Giriş Tarihi : 20-02-2021 00:58   Güncelleme : 20-02-2021 00:58

Rubato'nun solisti Özer Arkun'a uyuşturucu ticaretinden gözaltı!

Rubato müzik grubunun solisti olan Özer Arkun uyuşturucu ticareti yaptığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

Rubato'nun solisti Özer Arkun'a uyuşturucu ticaretinden gözaltı!

İstanbul’da düzenlenen operasyonda, Rubato müzik grubunun solisti olan Özer Arkun uyuşturucu ticareti yaptığı suçlamasıyla gözaltına alındı. Arkun hakkında, 2019 yılında birlikte olduğu kadına şiddet ve cinsel saldırı uyguladığı gerekçesiyle 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satışı yaptığı gerekçesiyle hakkında gözaltı kararı bulunan Özer Arkun’un Üsküdar’daki evine operasyon düzenledi.

Habertürk’ten Emrah Doğru'nun haberine göre, şüpheli gözaltına alınırken evde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu madde bulundu. Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen zanlının işlemleri sürüyor.

KIZ ARKADAŞINA ŞİDDET UYGULAMIŞTI

Habertürk'ün gündeme getirdiği olayda, Rubato grubunun solisti Özer Arkun'un 2019 yılında birlikte olduğu kadını darbettiği ortaya çıkmıştı.

Arkun'un şiddete maruz bıraktığını söylediği kız arkadaşı, olay günü yaşadığı dehşeti çektiği bir video ve fotoğraf ile birlikte savcılığa ileterek şikayetçi oldu.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kız arkadaşına 2019’da şiddet uygulayarak, cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Arkun hakkında, "silahla kasten yaralama", "basit cinsel saldırı, "tehdit", "şantaj", "hakaret", "nitelikli yağma" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 19 yıl 3 aydan 40 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. Arkun'un yargılanmasına geçtiğimiz aylarda başlandı.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin