GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 17:04   Güncelleme : 20-02-2021 17:04

Meteoroloji sarı uyarı kodu verip uyardı... Kar, yağmur, don

Son dakika bilgilerine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için sarı uyarı verdi. Meteoroloji dikkatli olunması konusunda uyardı.

Meteoroloji sarı uyarı kodu verip uyardı... Kar, yağmur, don

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve kıyı kesimleri için don uyarısı yaptı. Müdürlük, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını vurguladı. 

Uyarıda şu ifadeler yer aldı:

Zirai faaliyetlerin devam ettiği kıyı kesimlerde (Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz) hafif, Karadeniz kıyı kesiminde orta, iç kesimlerde orta yer yer kuvvetli zirai don riskinin 22.02.2021 Pazartesi günü sabah saatlerine kadar devam etmesi beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin doğu kesimleri çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kayseri, Rize, Artvin ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 3
İstanbul: Parçalı bulutlu 7
İzmir: Parçalı bulutlu 13
Adana: Parçalı ve az bulutlu 13
Antalya: Parçalı bulutlu 15
Samsun: Parçalı bulutlu 6
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 5
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 1
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı 6

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin