SPOR
Giriş Tarihi : 21-02-2021 23:23   Güncelleme : 22-02-2021 01:05

''Fenerbahçe Erol Bulut ile Şampiyon olamaz''

Usta yazar Mehmet Şehirli Fenerbahçe Göztepe maçını değerlendirdi. Erol Bulut'un teknik adamlık performansını sert eleştiren deneyimli yazar, istifa çağrısında bulundu.

''Fenerbahçe Erol Bulut ile Şampiyon olamaz''

Fenerbahçe, sezon başında ve ara transferde yaptığı transferlerle bu sezon en fazla sözü edilen takımların başında geliyordu. Öyle ki spor programları neredeyse sadece Fenerbahçe’nin transfer gündemi üzerinden 2-3 saatlik programlar bile yapmıştı. Tüm spor kamuoyu Fenerbahçe’yi uzak ara şampiyon olarak gösteriyordu.  Transferde yıldız futbolcuları almıştı Fenerbahçe ama antrenör seçiminde yanılmıştı.

Üstelik ara transferde Avrupa futbolunun en iyilerinden Mesut Özil’i transfer etmişti Fenerbahçe. Ama gelin görün ki işler beklendiği gibi gitmedi. Takımın başına Malatyaspor ve Alanyaspor’da başarılı teknik direktörlük yapmış Erol Bulut’un getirilmesi büyük bir hataydı.

Çünkü Erol Bulut’un tecrübesi Fenerbahçe’de antrönörlük yapacak düzeyde değil. Alanyaspor’da ve Malatyaspor’da camia baskısı olmadan, basın ve kamuoyu baskısı olmadan ilk 7’ye girmek  başarı sayılır. Ama Fenerbahçe gibi bir camiada her dakika önemlidir. Eğer böyle bir büyük kulüpte teknik adamlık yapıyorsan  taraftar baskısı, basın ve camia baskısı sürekli tepende olur.

İşte bunu kaldıramadı Erol Bulut. Bunu kaldıramadığını Konyaspor mağlubiyetiyle zaten belli etmişti. Derbilerde Beşiktaş’a ve Galatasaray’a sahasında yenilen Fenerbahçe’de Erol Bulut sürekli olumlu havalar estirdi.  Şimdi ne mi olacak? Ne yapılması gerektiğini tabi ki de Fenerbahçe yönetim kurulu karar verecek. Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu bir araya gelip bu konuyu konuşacak.

Göztepe ile oynanan maçta kaybedilen 3 puan şampiyonluk yolunda çok ama çok büyük bir yara. Fenerbahçe, Erol Bulut ile yola devam etmesi halinde...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ