MAGAZİN
Giriş Tarihi : 28-02-2021 09:35   Güncelleme : 28-02-2021 09:35

Fox TV'nin bir dizisi daha reyting kurbanı oluyor

FOX TV’nin yeni dizilerinden biri olan Son Yaz dizisi için kötü haberler gelmeye başladı. İstenilen reytinge ulaşamamasından yakınılan dizide final kararı çanları çalmaya da başladı. Peki yerine hangi dizi gelecek…

Fox TV'nin bir dizisi daha reyting kurbanı oluyor

FOX TV başarılı yapımlarıyla adından çok söz ettiren kanallar arasında yer almayı başarıyor. Ancak son zamanlarda kanalda yayınlanan diziler tarafında pek iyi gelişmeler yaşandığı söylenemez.

Bu duruma kurban giden dizilerden biri de aslında severek izlenen ve başarılı oyuncuların da yer aldığı Son Yaz dizisi oldu.

İstenilen reytingin elde edilememesi neticesinde Son Yaz dizisi için final kararı kapıya dayandı.

Son Yaz dizisinin son bölümünde Akgün’ün, Kara ailesi için yaptığı fedakarlıklar sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi. Akgün son bölümde Savcı Selim Kara’yı Halil Sadi’nin adamları tarafından aracın altında kalmaktan son anda iterek kurtarıyor ve araç Akgün’e çarpıyor. Akgün son olarak ‘Hakkını helal et savcım’ diyor. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Son Yaz final kararı da güçlenmiş oluyor.

Ancak FOX TV elindeki güçlü kozu da kullanmak istiyor. Bu da demek oluyor ki; Savaşçı dizisini cuma günleri yayınlanan Son Yaz dizisi yerine aynı gün ve saatte yayınlamayı planlıyor.

Başrollerinde Ali Atay, Alperen Duymaz, Funda Eryiğit ve Hafsanur Sancaktutan gibi oyuncuların yer aldığı Son Yaz dizisi henüz bu sezon FOX ekranlarında yayınlanmaya başlamıştı. İlk bölümü de baya ilgi görmüş ancak son bölümlerinde ise ilk bölümlerinde yakaladığı reytingleri yakalayamamış ve aşağı yöne doğru gerileme olmuştu. Bu da sevilen dizinin fişinin çekilmesine neden oldu.

Peki Son Yaz dizisi ne zaman final yapacak? Son Yaz dizisi final mi yapıyor? Son Yaz ekranlara ne zaman veda edecek?

Aslında sevilen dizi reyting kurbanı olacak gibi görünüyor. Son Yaz dizisi hedeflenen reyting sıralamasına ulaşamaz ise önümüzdeki haftalarda erken final yapacağı ve ekrana veda edeceği konuşuluyor.

Ne zaman veda edeceğine dair ne kanaldan, ne de dizinin yapımcısından, ya da oyuncu tarafından bir açıklama yapılmış değil. Dizinin ekranlara vedası yayınlanan yeni bölümleriyle önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin