SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2021 16:31   Güncelleme : 28-02-2021 16:31

28 Şubat döneminin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller: Millet bizleri tasfiye etti

Tansu Çiller, "Bizleri tasfiye etti ve AK Parti iktidarına şans verdi ve onlar da darbeleri bitirdiler. Vesayet dönemini bitirdiler. Şimdi bize düşen yine demokrasinin yüksek platformunda birleşmek burada, herkese yer var." ifadelerini kullandı.

28 Şubat döneminin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller: Millet bizleri tasfiye etti

28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin üzerinden 24 yıl geçti.

O dönem, Refah Partisi-Doğru Yol Partisi koalisyon hükümetinin Başbakan Yardımcısı olan Tansu Çiller, 28 Şubat'ıb 24. yıl dönümünde açıklama yaptı.

Tansu Çiller, "28 Şubat'ın ardından batan bankalar, Türkiye'yi büyük krize soktu. Millet, AK Parti iktidarına şans verdi ve onlar da darbeleri bitirdi "ifadelerini kullandı.

Çillerin açıklamasının devamı şöyle oldu:

"28 Şubat'ın ardından batan bankalar, Türkiye'yi büyük krize soktu. Bu krizin maliyeti 291 milyar dolar. Bunları, gençlerimiz darbelerin maliyetini anlasın diye anlatıyorum. Bugün gençliğin en önemli sorunu işsizlik. Bu 291 milyar dolar ile gençlerimizin işsizlik sorununu çok büyük ölçüde çözebilirdik. Mağdur edenler ve mağdur olanlar hepimiz aynı platformda buluşup, demokrasinin evrensel değerleri üzerinde anlaşabilirsek, ülkemizi sadece muasır medeniyetler seviyesine çıkaramayız aynı zamanda bu ülkeyi büyük bir aşamadan geçiririz.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin