GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 00:59   Güncelleme : 02-03-2021 00:59

Z kuşağından AKP'ye 2023 seçimleri manifestosu

Tüm Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Mart günü açıkladığı normalleşme açıklamalarını konuşuyor.

Z kuşağından AKP'ye 2023 seçimleri manifestosu

Öğrencisinden esnafına, çiftçisinden çalışanına, sağlıkçısından emekçisine milyonlarca vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına tepki yağdırdı. 

Milyonlarca öğrencinin yüz yüze eğitim konusunda  duydukları endişe cevapsız kaldı. Sosyal Medyada milyonların iktidar cephesine olan çağrısı sonuç vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüz yüze eğitimin başlayacağını ve sınavların yüz yüze yapılacağını açıklamasıyla birlikte sosyal medya adeta yıkıldı. Kısa süre içerisinde #ZKuşağıUnutmaz etiketine yüzbinlerce mesaj yağdıran öğrenciler AK Parti cephesini sandıkta hesaplaşmaya çağırdı. 

Günlerdir Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı etiketleyerek yüz yüze eğitim konusunda endişelerini dile getiren öğrenciler "bizi dinlemeyen bir iktidarı sandıkta biz de dinlemyeceğiz" diyerek adeta 2023 seçimleri için tepki kampanyası başlattı. İşte öğrencilerin o payşımları...

Öte yandan cafe-restoran sahipleri de esnek saat modeline tepki yağdıran bir diğer kesim oldu. Akşam 19:00'dan sonra iş yaptığını dile getiren cafe-restoran işletmecileri açıklanan kararı beğenmedi.

 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin