CHP
Giriş Tarihi : 02-03-2021 23:39   Güncelleme : 02-03-2021 23:46

CHP'den istifa eden Teoman Sancar'a şantaj yapan 6 kişi gözaltında

Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın sosyal medyadan paylaştığı partisinden istifa ettiğine ilişkin tek cümlelik mesajı, tartışma başlattı.

CHP'den istifa eden Teoman Sancar'a şantaj yapan 6 kişi gözaltında

Denizli’de yerel bir internet sitesine açıklama yapan Sancar, şunları söyledi:

“Sizin aktardığınız tecavüz, İstanbul Ataşehir, Bodrum Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları... Eşcinsellik iddiaları... Bunların hepsini duydum, takip ediyorum. Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar. Ne oldu da Melih Gökçek çıktı bu işlerin içinden? Evet, kaset var diye baskı oluşturuldu. Her türlü iftiraya belgeleriyle cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim. Bir kaset falan ortaya çıkarsa bu ahlaksızca saldırılara medyanın karşısında cevap vereceğim.” CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise gazetecilerin soruları üzerine “Biz de istifa mektubunda ne varsa onu biliyoruz” dedi.

6 kişi gözaltına alındı

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar hakkında komplo kurulduğunu öne sürdü. Sancar "Evet, kaset var diye, baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım" ifadelerini kullandı. Konuyla iligli 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonun seyrini izleyen Sancar yarın bir basın açıklaması yapacak.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com