GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 18:26   Güncelleme : 04-03-2021 23:21

Tatvan’da askeri helikopter düştü... 11 askerimiz şehit oldu 2 askerimiz yaralandı

MSB'den yapılan açıklamada 11 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı açıklandı

Tatvan’da askeri helikopter düştü... 11 askerimiz şehit oldu 2 askerimiz yaralandı

MSB: Askeri helikopter kaza kırıma uğradı, 11 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca, Bingöl'den Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesildiği belirtildi. Açıklamada, "Bölgede İHA, CN- 235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir" denildi.

Yaralı personelin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmaların devam ettiği bildirilerek, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com