KADIN
Giriş Tarihi : 21-03-2021 12:48   Güncelleme : 21-03-2021 12:48

İstanbul Sözleşmesi'nin feshi konusunu erkek erkeğe tartıştılar

İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin ardından televizyon ekranlarında tartışma programlarında konu tüm detayları ile masaya yatırıldı. Ancak konu KADIN olduğu halde programlarda bu konuyu erkek erkeğe tartıştılar.

İstanbul Sözleşmesi'nin feshi konusunu erkek erkeğe tartıştılar

İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin ardından televizyon ekranlarında tartışma programlarında konu tüm detayları ile masaya yatıran sözde konunun uzmanları tartışma yaratacak farklı bir konuyu da getirdi. Bu programların bir çoğunda konuyu tartışanların sadece erkek olması dikkatlerden kaçmadı.

“Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olarak bilinen İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin çekilmesinin yankıları sürüyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre feshedilen İstanbul Sözleşmesi televizyonlardaki tartışma programlarında ele alınıyor. Karar tüm detayları ile tartışılırken, bazı kanallardaki programlarda sadece erkeklerin konuk olarak davet edilmesi dikkat çekiyor. 

İstanbul Sözleşmesi tartışma programlarında moderatörlerin dışında stüdyo konuklarının erkek katılımcılardan oluşması televizyonculuk tarihine not olarak düşülüyor. 

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com