DİĞER
Giriş Tarihi : 02-04-2021 10:29   Güncelleme : 02-04-2021 10:33

İstanbul'un bir çok noktasında sıkı kovid denetimi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İstanbul'un birçok ilçesinde kurulan kontrol noktalarında toplu taşıma araçlarına yönelik koronavirüs denetimi yaptı.

İstanbul'un bir çok noktasında sıkı kovid denetimi

KAĞITHANE'de toplu ulaşım araçlarında koronavirüs denetimi yapıldı. Otobüs ve minibüsler tek tek durdurulduktan sonra sürücü ve yolcular, maske takılması, sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıldı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Kağıthane, Büyükdere Caddesi Sanayi üst geçit altında koronavirüs denetimi yaptı. Denetimler kapsamında otobüs ve minibüsler tek tek durdurarak denetlendi. Denetimlerde sürücülerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması ile araçların ruhsat ve sigorta durumlarını kontrol edildi.

Polis ekipleri, sürücü ve yolculara maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Araçların ilaçlama tarihleri ile dezenfektan olup olmadığı kontrol edildi.

Denetim noktalarından biri de Kadıköy Emin Ali Paşa Caddesi oldu. Ekipler evrak kontrolü yaparken, maske, sosyal mesafe hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını da kontrol etti. Yolculara da sosyal mesafe, maske takımı konusunda uyarılar yapıldı.

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com