GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-04-2021 08:41

Artvin'de 11 ev yandı; yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı 

Artvin'de 11 ev yandı; yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ortaköy köyünde incelemelerde bulundu. Yangında 11 ev, 3 ahır ve 8 samanlığın yandığını söyleyen Vali Yılmaz, vatandaşlara 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.
Vali Doruk, önceki gün akşam saatlerinde ağır bir yangın geçirdiklerini belirterek ″şükür tabi çok yayılmadan önledik ama yine de burada 4 binamızda, 11 konutumuz yandı. Yanan ahırlar, samanlık var. Şükür bir can kaybımız, yaralımız, hayvan telefi olmadı. Maddi kayıplarımız oldu, onları da gidermeye çalışıyoruz. AFAD başkanlığımız koordinesinde Çevre ve Şehircilik, Defterdarlık, diğer kurumlar hasar, zarar tespitlerini yaptılar. Vatandaşımızın yanındayız, her türlü sıkıntılarını adım adım, hızlıca gideriyoruz. Geçmiş olsunö dedi.

'ARAŞTIRMALAR YAPILIYOR'

Artvin'de peş peşe çıkan benzer yangınlarla ilgili araştırmaların yapıldığını belirten Vali Doruk, ″Araştırmalar yapılıyor. Farklı kaynaklardan bunları yaşıyoruz. Bazen ev içindeki ocak yangını, bazen elektrik kaynaklı yangınlar olabiliyor. Farklı tek bir sebebe bağlayamıyoruz. Tabii üzerinde çalışmalarımız var, çalışıyoruzö diye konuştu.

Arzu ERBAŞ-Selman KUTLU /ARTVİN,(

DHA
Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com