DİĞER
Giriş Tarihi : 04-04-2021 16:28   Güncelleme : 04-04-2021 16:28

Tokat'ta MSÜ sınavına gireceklere polis yardımı

TOKAT'ta Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı heyecanı yaşandı. Sınav öncesi kimliklerini evde unutan veya kaybeden adaylara polisler yardım etti.

Tokat'ta MSÜ sınavına gireceklere polis yardımı

Öğrenciler 135 dakika sürecek olan sınava önceden belirlenen okullarda dersliklere alındı. Saat 10.15'te başlayan sınavda, kapılar 10.00'da kapatıldı. Okul önlerinde ise polis ekipleri öğrencilerin üzerini arayarak kimlik kontrolü yaptı. Güvenlik kontrolü sırasında plastik su şişelerindeki etiketler alındı. Adayların üzerindeki metal toka, yüzük, kolye ve kemerler de çıkartıldı. Ayrıca sınava girenlere maske ve dezenfektan kullanmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Kimliklerini evde unutan adayların yardımına ise polis ekipleri yetişti. Kimliklerini kaybeden ya da üzerinde fotoğraf olmayan adaylar İl Nüfus Müdürlüğü'nde geçici kimlik çıkarttı. Daha sonra sınava yetişemeyeceklerini anlayan adaylar polis ekiplerinden yardım istedi. 10 aday, polis araçlarıyla sınavlara girecekleri okullara yetiştirildi. Adaylar sınavda ter dökerken, yakınları da dışarıda başarıları için dua etti.