GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 15:18   Güncelleme : 07-04-2021 15:27

Cumhurbaşkanlığı koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek gözaltına alındı

Sosyal medyada gündem olan para saçma videolarının ardından Hakan Tek'in gözaltına alındığı açıklandı. Emniyet, "Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek gözaltına alındı

Cumhurbaşkan'lığında koruma olarak çalıştığı iddia edilen Hakan Tek'in sosyal medyada yayınladığı para saçma videoları gündem olmuştu. CHP, konuyu Meclis gündemine taşırken Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de  açıklama geldi. Hakan Tek'in Cumhurbaşkanlığı'nda çalışmadığını belirtilerek gözaltına alındığı duyuruldu. Emniyet, "Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı. İşte emniyetin açıklaması;

"Bazı sosyal medya platformlarında yer alan 'Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı' başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan / KAYSERİ adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır.

Dezenformasyon yapan şahsın, 'Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu' iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, 'Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi' gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.

Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com