SPOR
Giriş Tarihi : 18-04-2021 23:08   Güncelleme : 19-04-2021 02:15

Usta yazar Mehmet Şehirli'den Başakşehir Fenerbahçe maçı analizi ''Fenerbahçe Cüneyt Çakır’a rağmen kazandı''

Usta yazar Mehmet Şehirli'den Başakşehir Fenerbahçe maçı analizi ''Fenerbahçe Cüneyt Çakır’a rağmen kazandı''

Fenerbahçe’de antrenmanda sakatlanan kaleci Altay’ın olmaması tüm Fenerbahçe taraftarını ve futbolcularını üzmüştü. Altay'ın yerine kim oynayacak diye düşünülürken Harun'u kalede gören taraftarın kafasında soru işaretleri oluşmaya başlamıştı daha Başakşehir maçının başında... 
Öyle ki Harun Başakşehir maçında hiç hata yapmadı. Üstelik çok kritik dakikada penaltıyı kurtararak kendisinin ve takımına güven verdi. Fenerbahçe’nin kalan 6 maçını kazanması halinde şampiyonluğun en büyük fovorilerinden biri.

Cüneyt Çakır’ın çaldığı penaltı çok ağır bir karar. Bence penaltı değildi pozisyon. Harun topa hamle yapıyor, Gulbrandsen kendini artistik bir şekilde yere atıyor ve uyanıklıkla ayağını Harun’a çarptırıyor. Sonuçta haksız verilen penaltıyı Visca atamıyor. 87'inci dakikada atılmayan bu penaltı Fenerbahçe’nin şampiyonluğu için iyi bir haber olabilir...
Başakşehir’in attığı ilk golde Pelkas’a yapılan hareketi Cüneyt Çakır gözünün önünde pozisyonu görmemesi de çok şaşırtıcı. Bir diğer şaşırtıcı olay ise VAR hakeminin bu pozisyonu onlarca monitör önünde görüp Cüneyt Çakır'ı uyarmaması... Aleksic çift ayakla dalıyor, faul ile birlikte sarı kart verilmesi gereken pozisyon incelenmiyor bile. Bu pozisyon sonrası VAR’ın devreye girmemesinede çok şaşırdım. 
Topa vurmadan ayağı havada olup sanki faul gibi yere düşenlere faul çalan 40 yaşını geçmiş hakemlerden artık umudumu kestim. 
Fenerbahçe’nin kornerlerden sonra...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ