SPOR
Giriş Tarihi : 27-04-2021 18:30   Güncelleme : 27-04-2021 18:30

Perez'den Fenerbahçe ve Galatasaray'a kanca

Perez'den Fenerbahçe ve Galatasaray'a kanca

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Avrupa'da bazı kulüpler tarafından "Avrupa Süper Ligi" adıyla oluşturulan projeye tepki gösterdi. "Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez" başlığıyla yayımlanan açıklamada, "Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz. Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz."

ÜST ÜSTE AYRILIKLAR

UEFA ve FIFA'nın tepkileri, ülke federasyonlarının kararlı tutumuna hükumetlerin tepki açıklamaları da eklenince ayrılıklar art arda geldi. Premier Lig'den Manchester City, Manchester United, Arsenal, Tottenham, Chelsea ve Liverpool çekildi. İtalya'da Inter, Milan ve Juventus turnuvaya katılım sağlamayacak.

İspanya'da Atletico Madrid çekildiğini resmen açıklarken kurucu başkan Perez'in takımı Real Madrid ve ezeli rakibi Barcelona hala bir resmi açıklama yapmış durumda değil.

Avrupa Süper Ligi'nde umduğunu bulamayan Florentino Perez daha önce istemediği Fenerbahçe ve Galatasaray'a şimdi muhtaç kaldı.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'I İSTİYOR

Avrupa Süper Ligi projesinde Florentino Perez'in çalışmaları devam ediyor. İngiltere'nin 6 büyük kulübünün çekilmesiyle 48 saatte dağılan oluşum için Perez yeni takımlar arıyor.

Daha önce Türkiye'den bir takıma sıcak bakmayan Real Madrid başkanı şimdi Fenerbahçe ve Galatasaray'ı istiyor.

MUSTAFA CENGİZ TEKLİF OLMADI

Avrupa futbolunda yaşanan bu kritik olayla ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kendilerine resmi teklif bulunmadığını belirtmişti.

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com