GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 22:54   Güncelleme : 28-04-2021 22:54

Süleyman Soylu'dan Fatih Faruk Özer açıklaması

Süleyman Soylu'dan Fatih Faruk Özer açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer ile fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu "Ben yanıma gelen herkesle fotoğraf çektiriyorum, elbette çektireceğim." dedi.

Biraz önce Eryaman'da iftara gittim, Eryaman'dan geldim. İnsanlar sokağa çıktı benimle fotoğraf çektirdi, ne diyeceğim? Siz potansiyel suçlu olabilirsiniz benimle fotoğraf çektirmeyin mi diyeceğim?

İl Başkanlığı yaptım, İlçe Başkanlığı yaptım, Genel Başkanlık yaptım, pek çok siyasi görevde bulundum.

İnsanların bir kısmı tarihe bir anı olsun "böyle bir adam vardı" diye çektirmek isteyebilir. Sosyal medya hesabından "bu adama ulaştım" demek için paylaşmak isteyebilir. Biz ulaşılabilir insanlarız, hayatımız koruma kulelerinde geçmiyor.

Ben Ankara Kızılay'da yüzlerce insanla fotoğraf çektirmiş insanım. Boğaziçi olaylarını biliyorsunuz değil mi? ClubHouse'ta son 1 ay içinde odaları kuranların yüzde 75'i fetöcü. Bunlar sürekli bizimle ilgili bir şeyler üretiyorlar.

Fotoğraf elbette çektireceğim, kimseden de çekinmiyorum. Bizim gibi insanların karşı karşıya kaldığı süreç şudur: 

Adli ya da idari süreçlerde müdahil oluyorsak elbette toplum hesabını sorar. Ama herkesin elinde bir telefon varken soğuk savaş dönemi gibi davranmanın alemi yok.