GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 09:11   Güncelleme : 29-04-2021 10:59

Toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

Toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

MALTEPE'de İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Ekipler durdukları minibüs ve otobüslerde sosyal mesafe ve maske uyarıları yaptı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler,  Beyoğlu,  Fatih Kadıköy, Sarıyer, Bakırköy, Beykoz, Eyüp, Esenyurt, Beşiktaş  ilçelerinde kontrol noktalarında toplu taşıma araçlarına yönelik koronavirüs denetimi yaptı.

SOSYAL MESAFE VE MASKE UYARILARI YAPTI

Maltepe'de D-100 Karayolu üzerinde de denetim yapıldı. Ekipler sürücülerin evraklarını kontrol ederken, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı da kontrol etti. Polis araç içerisinde bulunan yolculara, sosyal mesafe, maske takımı konusunda sık sık uyarılarında bulundu.

BEŞİKTAŞ'TA TOPLU TAŞIMA DENETİMİ

Beşiktaş’ta da toplu ulaşım araçları tek tek durdurularak denetlendi. Koronavirüs denetimleri kapsamında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Otobüs, taksi ve minibüsler durdurularak denetlendi. Denetimlerde sürücülerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması ile araçların ruhsat ve sigorta durumlarını kontrol edildi.

 Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR-Hasan YILDIRIM-Özgür EREN /İSTANBUL,(DHA)- 

 
 

DHA

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com