GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 14:12   Güncelleme : 29-04-2021 18:11

Şişli'de hemşireyi rehin alan sanık hakim karşısında (1)

Şişli'de hemşireyi rehin alan sanık hakim karşısında (1)

ŞİŞLİ’de özel tıp merkezinde eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can'ı ″Bu ve ablası ölecek″ diyerek boğazına bıçak dayayarak rehin alan ve daha sonra polisin müdahalesiyle yakalanan tutuklu sanık Ramazan Keleş hakim karşısına çıktı. 4 ayrı suçtan toplam 24 yıl 6 aya kadar hapis istenen sanık Keleş savunmasında öldürmek kastı olmadığını öne sürerek ″Sinir krizi geçirdiğim esnada polis, zorla bıçağı elimden almak için müdahale etti. Bu arbede esnasında Hayrunnisa yaralanmış″ dedi. Sanığın polis müdahalesi nedeniyle şikayetçiyi bıçakladığını söylemesi üzerine mahkeme başkanı, ″Seni oraya polis mi götürdü?″ diyerek tepki gösterdi.

ABLA: KARDEŞİMİ VE BENİ DEFALARCA ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ramazan Keleş getirildi. Şikayetçi Hayrünnisa Can da duruşmada hazır bulundu. Duruşmada, şikayetçinin ablası ve sanığın eski sevgilisi olan Şeyma Demirci de tanık olarak dinlendi. Sanıktan ayrıldıktan sonra sürekli tehdit edildiğini belirten Demirci, ″Şehir değiştirdiğim halde kurtulamadım. Kardeşimi ve beni defalarca ölümle tehdit etti″ dedi. Mahkeme, sanığın tahliye talebini reddetti. Duruşma ertelendi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIMIŞTI

Olay, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki özel tıp merkezinde 30 Aralık 2020'de saat 15.30 sıralarında gerçekleşmişti. Ramazan Keleş eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can'ı görevi başındayken bıçakla rehin almıştı. Ramazan Keleş'in bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, saldırganı etkisiz hale getirerek gözaltına almıştı. Bıçakla yaralanan Hayrünnisa Can hastanede tedavi altına alınırken; polis tarafından yakalanan sanık emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmişti. Ramazan Keleş ″Kasten adam öldürmeye teşebbüs″ suçundan 31 Aralık'ta tutuklanmıştı. Ramazan Keleş'in, hemşire Hayrünnisa Can'ı rehin aldığı anlar, güvenlik kameralarına da yansımıştı. Savcılık,sanık Ramazan Keleş hakkında ″Öldürmeye teşebbüs″ suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar, ″Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma″ suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar, ″Tehdit″ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar ve ″Hakaret″ suçundan ise 3 aydan 2 yıl 6 aya kadar hapis olmak üzere toplam 10 yıl 9 aydan 24 yıl 6 aya kadar hapsini talep etmişti.

Özden ATİK / İSTANBUL , (DHA) - 

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com