GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:30   Güncelleme : 30-04-2021 14:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de süren aşılama çalışmalarıyla ilgili yöneltilen soruya "Şu anda elimizde yeterince aşı var" yanıtını verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı Türkiye'nin gündeminde yer alan konulara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda bir defa elimizde yeterince aşı var. Rusya'dan yaptığımız görüşmelerle, Sputnik V aşısı inşallah geliyor. Gelecek. Sayın Putin'le yapacağımız görüşmeden de bu işle ilgili çok ciddi miktarda Sputnik aşısı inşallah Rusya'dan gelecek. BioNTech'in de verilmiş sözü var, o da inşallah gelecek.

YERLİ AŞI

Ben fevkalade bir durum olacağına inanıyorum. Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, bazı ilaç firmalarımız yoğun bir çalışmanın içindeler. Bana öyle geliyor ki onların bana verdikleri söze dayanarak konuşuyorum Eylül-Ekim gibi onların da üretime geçeceğine inanıyorum.

KKTC AÇIKLAMASI

Güney Kıbrıs'a inanmıyorum, onlar doğru konuşmuyorlar. Toplantı 2-3 ay sonrasına atıldı. Ben yine bir sonuç çıkacağına inanmıyorum. Dürüst davranmadıkları sürece bunlarla bir anlaşmaya varmak mümkün değil.