GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2021 00:49   Güncelleme : 05-05-2021 22:40

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Törenleri Kırklareli’nde Yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Törenleri Kırklareli’nde Yapıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101.yıl dönümü töreni, 23 Nisan 2021 Cuma Günü Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

İçinde bulunulan Covid-19 salgını sürecinde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde katılımın gerçekleştirildiği kutlama törenine Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile birlikte Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl ve Merkez İlçe yönetimi de yer aldılar.

Çelenk Sunma töreninin, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etmesinin ardından tören programı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile sona erdi.

Image

Kesimoğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Kesimoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kırklareli halkı bilsin ki çocuklarımızın daha güzel günler görmesi için evlerimize kapanıyoruz ve onlardan uzak bir bayram kutluyoruz... Ulusal egemenlik, çocuklarımızın geleceğidir; 101. yılını kalbimiz umut dolu kutluyoruz... #23NisanKutluOlsun" ifadesini kullandı.

Image

 

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com