MAGAZİN
Giriş Tarihi : 12-05-2021 19:10   Güncelleme : 12-05-2021 19:10

Eline silah alıp Kudüs'e gitmek istiyorum diyen Ciciş Esra Ersoy eleştirilerin odağı oldu

Eline silah alıp Kudüs'e gitmek istiyorum diyen Ciciş Esra Ersoy eleştirilerin odağı oldu

Esra Ersoy, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Kudüs'e asker olarak gitmek istediğini söyledi. Ersoy, paylaşımından ötürü birçok eleştiri geldi. 

Ciciş kardeşler olarak tanınan Esra-Ceyda Ersoy kardeşler magazin gündeminde çalkalanıyor. İsrail'i Filistinlilere saldırısını kınayan Ersoy, "Kudüs'e asker olarak gitmek istiyorum" dedi.

Ersoy, bu paylaşımının ardından yapılan eleştirilere elinde silahla bir fotoğrafını paylaşarak cevap verdi. 

Ersoy şöyle cevap verdi:

"'Eline silah aldın mı hiç diyenlere' çok aldım eski bir foto ama olsun. Daha eskilerde de çocukluğumda dağ evinde ormanlık alanda atış yapardım hep. Ayrıca hiç silah tutmasam da gitmeden öğretirler herhalde neler yapmam gerekeceğini.

Ama ben insan vuramam yapamam ama bu savaşı durdurmaya çalışacağım orda. Asker olarak korumam gerekenleri koruyacağım. Bana denilenleri yapacağım. Yani Askerlik ne gerektiriyorsa onu yaparım. Söz ağızdan çıktı. Yollasınlar beni Kudüs'e asker olarak canım feda."

İsrail polisinin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere müdahalesi ile başlayan gerginlik can kayıplarının meydana geldiği saldırılara dönüştü.

Yaşanan acı olayların ardından paylaşım yapan Esra Ersoy, Kudüs'e kadın asker olarak gönderilmek istedi. Instagram hesabından paylaşım yapan Ersoy, "Kudüs'e kadın asker olarak gitmek istiyorum. Çok ciddiyim eğer Türkiye asker gönderecekse ben gönüllüyüm beni gönderin" dedi.

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com