SPOR
Giriş Tarihi : 18-05-2021 13:41   Güncelleme : 18-05-2021 13:41

Yeniden aday olacak Ali Koç'un yönetim listesi belli oldu

Yeniden aday olacak Ali Koç'un yönetim listesi belli oldu

Süper Lig’de sezonu 3. tamamlayan ve şampiyonluk hasretini 7 yıla çıkaran Fenerbahçe’de gündem Haziran ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul. Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemiz kademeli normalleşme sürecine girerken 1 Haziran’a kadar kongreler gerçekleştirilemiyor.

Seçim ertelenebilir

Fenerbahçe seçim tarihini daha önce 29-30 Mayıs çoğunluk sağlanamazsa 5-6 Haziran tarihlerinde yapılacağını duyurmuştu. Covid-19 nedeniyle yeni alınacak karar olması halinde seçim tarihinin ertelenme ihtimali bulunuyor.

Normal tarihinde gerçekleşirse Ülker Stadı’nda Fenerbahçe kongre üyeleri sandık başına gidecek. Sarı lacivertlilerde şu ana kadar başkanlığa adaylığını koyan isim olmadı.

Tek aday olabilir

Mevcut Başkan Ali Koç, perşembe günü saat 15.00’te basın toplantısı düzenleyecek. Koç’un bu toplantıda hem geçmiş 3 yılını değerlendirmesi hem de başkanlığa adaylığını resmen açıklaması bekleniyor. Koç’un seçime tek aday olarak girmesi yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

Ali Koç'un listesi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yeni döneme güçlü bir yönetim kurulu ile girmek için kollar sıvadı. Koç’un listesinde Mehmet Ali Aydınlar, Ruşen Çetin, Hamdi Akın, Ömer Temelli, Raif Dinçkök’ün olacağı kulislerde konuşuluyor.

Şu anki yönetimden Ali Koç’un Metin Sipahioğlu, Simla Türker Bayazıt ve Sertaç Komsuoğlu ile yola devam edeceği öğrenildi. Diğer isimler ile Başkan Ali Koç’un yollarını ayırması bekleniyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 34 bin 750 üyesi bulunuyor. Oy kullanma hakkına sahip olan üye sayısı 28 bin 548. 2018 Haziran ayında yapılan genel kurulda ise, üye sayısı 29 bin 528 iken, oy kullanma hakkına sahip kongre üyesi 25 bin 857’ydi.

Melih Aytaç ORTARA / İçerik Editörü
melih@sakinca.com