MHP
Giriş Tarihi : 25-05-2021 11:02   Güncelleme : 25-05-2021 11:02

Devlet Bahçeli'den Sedat Peker açıklaması

Devlet Bahçeli'den Sedat Peker açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Maruz kaldığımız muhtelif sorun başlıklarını ele alırken ağaca bakarken ormanı gözardı edemeyiz. 

Her zaman resmin büyüğüne odaklanmalıyız, ufuk ötesini görebilmeliyiz. 

MHP olarak hayatın akışını milliyetçiliğin ilkeleriyle hukuk ve demokrasinin ilk yardım kılavuzuyla okumalıyız. 

Akıl ve ahlak ölçüleriyle hareket edeceksek başkaca bir seçenek olmadığını bilmeliyiz. 

Bugüne kadar akıntıya kapılıp onun bunun dolduruşuna gelerek siyaset yapmadık, bundan sonra da yapmamızı hiç kimse beklememelidir. 

Dibi görünmeyen kuyulardan su içmedik, samanlıkta olmayan iğneyi arayanlarla lafla peynir gemisi yürütme gayreti içinde olan şaşkınları ciddiye almadık. 

Türkiye'yi yakın markaja alarak karanlık operasyonların hedefi haline getirerek fırsat kollayanlara taviz veremeyiz. Allah muhafaza tam tersi olursa milletin yüzüne bakamayız. 

Herkesi uyarıyorum hedef Türkiye'mizdir. Hedef milli birliktir. Surda delik açmak gayesiyle, menfur bir tezgah kurulmuştur. 

CHP bu pis senaryonun figüranıdır. 6 ay içinde başka bir Türkiye'nin görüleceğini söyleyen Kılıçdaroğlu kaosun bekçisi konumundadır. HDP derseniz Türkiye'nin kalbine hançer sokmak için tetikte beklemektedir.

RİZE'DEKİ OLAYLAR

Geçen haftaki grup konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanını katil Netanyahu'ya benzeten ve siyonizme gülücükler saçan bu şahsın birkaç gün sonra Rize ilçelerini ziyaret ederek olaylara sebebiyet vermesi çok yönlü incelenmeli ve mercek altına alınmalıdır. 

İP başkanının bile bile inadına yapar gibi Rize'ye gitmesi yalnızca düşüncesizlikle, sorumsuzlukla, öngörüsüzlükle izah edilemez. Siyasi hayatı kumpaslarla, yalanlarla, çıkar hesaplarıyla heba olmuş bu şahsın Netanyahu benzetmesinden sonra Rize'ye ziyaretinden anlaşılıyor ki baştan ayağa olay çıkarmak için planlanmıştır. Esnaf geziyorum diyenler esnafa tekme tokat musallat olmuşlardır. 

Anadolu Ajansı'nın kuşkulu bir muhabiri tarafından hükümetin iki üyesine yöneltilen ısmarlama soru birdenbire gündeme oturmuştur. 

Koronavirüs tedbirleriyle ilgili genelgelerin haksız ve hukuk şekilde tenkit ederek sosyal medyada açıklamada bulunan ve görevinin sınırlarını aşan Viranşehir savcısının açıklaması da üzerinde durulması gereken konular arasındadır.