CHP
Giriş Tarihi : 28-05-2021 15:02   Güncelleme : 28-05-2021 15:13

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya 10 kuruşluk dava

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya 10 kuruşluk dava

Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Avukatı, Celal Çelik Sosyal Medya'dan yaptığı açıklamada, "Kendisi ile ilgili ifşaatlar karşısında istifa erdemini göstermesi gerekirken, polimkerle koltuğunu korumaya çalışan ve alışkın olduğu üzere iftriralara başvuran Süleyman Soylu hakkında, 13/05/2021 tarihli Twitter paylaşımı ve 19/05/2021 tarihli TRT Haber kanalında yapmış olduğu açıklama ndenyile, 10 paralık dava açtık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhataba biçtiği değer gereğince!...Hiç kimse, Genel Başkanımızı suç örgütleri ve mafya liderleri ile yan yana gösteremez! Onların emrinde bulunduğu ahlaksız iftirasını atamaz. İftira ve hakaretlerin hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu

Bakan Soylu, 13.05.2021 tarihinde sosyal medyadan atmış olduğu mesajda, Sedat Peker'e CHP lideri Kılıçdaroğlu üzerinden mesajlar göndermişti.

"Peker'in açıklamalarına yanıt veren Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve BirGün'ü de hedef aldı. Soylu, ‘Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var’ ifadelerini kullandı.”"