GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:18   Güncelleme : 10-06-2021 23:18

Sedat Peker Youtube reklamlarını açmış olsaydı ne kadar kazanırdı?

Sedat Peker Youtube reklamlarını açmış olsaydı ne kadar kazanırdı?

Sedat Peker'in YouTube'da yayımladığı her video 24 saat içerisinde 10 milyondan fazla kişi tarafından izleniyor. Bu izleme sayısı olarak bir rekor değil ama peş peşe yayımlanan videoların, milyonlara ulaşma hızı ve gösterilen ilgi de yakından takip ediliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Pazartesi akşamı katıldığı Habertürk televizyonundaki yayında, videoların izlenme sayılarını hatırlatan bir soruya yanıtında, "Milyonlarca insan da çocuk por**** izliyor" ifadesini kullanması da tartışma yaratmıştı.

Sedat Peker yayınladığı videolarda reklamları kapatıyor ve videolarını kullanan kimseye telif hakkı talebi de atmıyor. Böylelikle amacının prim ve reklam oladığını da açıkça beyan etmiş oluyor. Peki Sedat Peker yayınladığı videolarda reklamları kapatmamış olsaydı ne kadar kazanırdı? 

Youtube para hesaplama formüllerine başlamadan önce her reklamın gösterim ücretinin farklı olduğunu bilmeniz gerekir.Yani bir oyuncak reklamı gösterim başına az ödeme yaparken; inşaat, otomobil ve rezidans reklamları ortalama çok daha fazla ödeme yapmaktadır.Videolarda hangi reklamların çıktığı Adsense yapay zeka botları tarafından hesaplanmaktadır.

Teknoloji ekibimizin yaptığı hesaplamalara göre Sedat Peker yayınladığı 9 video için reklamları açmış olsaydı 1.8 Milyon TL'den fazla para kazanacaktı.