SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2021 01:45   Güncelleme : 03-06-2021 01:45

Muharrem İnce'den Erdoğan göndermeli çarpıcı Süleyman Soylu yorumu

Muharrem İnce'den Erdoğan göndermeli çarpıcı Süleyman Soylu yorumu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, HaberTürk'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkındaki sorulara yanıt veren İnce, ''Ben adayken, karşıma geçmiş, Tayyip abiye oy verin demiş. Dostları yani. Koruma vermişler. Koruma kararı verenlerin biri vali oluyor. Anadolu Ajansı sonra haberi siliyor.Sonra Mafyanın sözüne güvenilir mi? Siz PKK'lıların sözüne güvenmediniz mi? Ben ne Binali Yıldırım'ın oğlunu suçluyorum, ne de bir siyasetçiyi suçluyorum'' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın iddialara ilişkin uzun süre sessiz kalmasını eleştiren İnce, ''Neden susuyoruz şimdi? Olmaz, üstüne gideceksin bunların hepsini araştıracaksın. Düşünün Venezuelaya gidiyorsun yanında YSK üyeleri var milletvekilleri var. Gümrükten geçmedi, çantayla gitti. Ben aklanmalarını istiyorum, yakıştaramıyorum. Ama bu açıklamalarla kendilerini batırıyorlar. Ortaya çıkıp ciddi bişey demiyorlar, bavulla gitti diyorlar. Çocuk değilim ben, kandıramazsın. Çıkın açıklayın, altında kim kalacaksa kalsın'' diye konuştu. 

İnce ayrıca "Süleyman Soylu'nun ben savcılara söylerim demesi Erdoğan'a mesajdır.. Sen beni koru yoksa konuşurum demektir.. Yargı Erdoğan'ı bekliyor, medya Erdoğan'ı bekliyor, Erdoğan'da Bahçeli'yi bekliyor'' sözlerini sarf etti.

SOYLU'NUN KATILDIĞI CANLI YAYINI ELEŞTİRDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı canlı yayını eleştiren İnce, ''Eften püften sorular. Beni çıkarın gazeteci olarak ben sorayım'' dedi. 

''YASAKLAR İDEOOJİK''

Koronavirüs tedbirlerine tepki gösteren İnce, yasak kararlarını ideolojik olduğunu söyledi.

Özellikle müzisyenlerin yaşadığı sorunlarına değinen Memleket Partisi Genel Başkanı, ''Tedbir alıyorsan destek vereceksin'' ifadelerini kullandı.