DİĞER
Giriş Tarihi : 03-06-2021 15:35   Güncelleme : 03-06-2021 15:35

Perinçek'in 'Damacılar'ı Süleyman Soylu-Sedat Peker kavgasında tarafını seçti!

Perinçek'in 'Damacılar'ı Süleyman Soylu-Sedat Peker kavgasında tarafını seçti!

Vatan Partisi’nin yayın organı Aydınlık Gazetesi’nde, “Dama” köşesini hazırlayan Ahmet Murat Çelik, “Damacılar önce vatan diyor” başlıklı yazısında, Türkiye’deki güncel siyasi tartışmalara değindi.

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla ilgili iddialarına değinen Çelik, konuyla ilgili “damacıların sesini yansıttı.”

“DAMA TOPLULUĞU OLARAK İÇİŞLERİ BAKANIMIZ ÜZERİNDEN…”

Ahmet Murat Çelik, yazısında şunları kaydetti:

“Beni tanıyan insanlar politik konularda görüş bildirmeye ne denli mesafeli yaklaştığımı iyi bilir. Yazdığım köşenin konsepti de buna pek uygun değil aslında. Ancak son günlerdeki saldırılardan sonra Türk Daması topluluğunun neredeyse tamamı ‘Sen bizim sesimizsin bu konularda ki duruşumuzu ve düşüncelerimizi halkımıza aktarmalısın.’ diyerek üzerimde güçlü bir baskı oluşturdular. Bana düşen de onların bu talebini yerine getirmek.

Bizler dama topluluğu olarak İçişleri Bakanımız üzerinden Türkiye'mize yapılan saldırıyı en yüksek perdeden kınıyoruz. Elleri kirin her türlüsüne bulaşmış ne olduğu belli bir şizofren ve derin çeteleşmenin saldırılarındaki temel maksadın, ülkemizdeki istikrara yönelik olduğunun da bilincindeyiz.

“BİZ DAMAMIZI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDEKİ YURDUMUZDA İCRA ETMEK İÇİN KAYA GİBİ DİMDİK DURMASINI BİLİRİZ”

O kirli kuklaların iplerini tutan emperyal güçlerin ve taşeronları olan terör odaklarının emellerinin de Sayın bakandan rahatsızlıklarının da farkındayız. Hedef Türkiyedir. Biz dama camiası olarak ülkemize karşı girişilen bu çirkinliğe dur diyecek feraset ve cesarete sahip devletimizin yanındayız.

Vatan olmadan dama olmaz. Biz damamızı huzur ve güven içindeki yurdumuzda icra etmek için kaya gibi dimdik durmasını biliriz. Kuru gürültüye bırakılacak pabucumuz da yoktur. Fetö haininin alçak kalkışmasına karşı dama camiasının %95'i sokaklarda idi. Kalın sağlıcakla.”