YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-06-2021 19:04   Güncelleme : 05-06-2021 19:16

Sedat Peker'in İfşa ettiği Serdar Ekşi Kimdir? Serdar Ekşi nereli?

Sedat Peker'in İfşa ettiği Serdar Ekşi Kimdir? Serdar Ekşi nereli?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medya video paylaşım platformu YouTube’de paylaştığı son videodaki görüntülü görüşmesini yaptığı Serdar Ekşi sosyal medyada gündem oldu. Peki videodaki Serdar Ekşi kim?

Serdar Ekşioğlu aslen Rizeli bir iş insanı. İstanbul'da Beykoz'da Lazoil isimli akaryakıt istasyonun sahibi olduğu biliniyor.

Serdar Ekşi'nin Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlarından Taha Ün'ün yakın arkadaşlarından biri olduğu iddia ediliyor.

Haberde ünlü iş adamı Suriyeli Türkmenlere yardım götürdü şeklinde başlık kullanılmış. Haberin detayında ise şöyle deniliyor:

"City Ambulans Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ekşioğlu Türkmendağı'na lojistik destek malzemeleri gönderdi. Yardımlar paketlendikten sonra TIR'lar ile gönderildi. Ekşioğlu yaptığı açıklamada "Rus iş adamları kadar devletimizin, hükümetimizin yanında duramıyorsak Türk vatandaşıyım demenin bir anlamı yoktur, böyle bir dönemde devletimize, Türkmenlerimize sahip çıkamayacaksak, ne zaman çıkacağız" dedi. Serdar Ekşioğlu açıklamasında iş adamlarına da çağrıda bulundu. Ekşioğlu, "Büyük iş adamlarımız sadece zekatlarını verseler, Türkmen kardeşlerimiz kurtulur" dedi."