CHP
Giriş Tarihi : 08-06-2021 00:49   Güncelleme : 08-06-2021 01:05

CHP'li Gürsel Tekin'den iktidara eleştiri: ''İstanbul'u katlettiler''

CHP'li Gürsel Tekin'den iktidara eleştiri: ''İstanbul'u katlettiler''

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, GONGHABER sitesinin sorularını yanıtladı. İstanbul'un yapı kirliliği ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Tekin, İBB eski yönetimindeki yolsuzluklara da değindi.

İşte Gürsel Tekin'in açıklamalarından satırbaşları...

"İSTANBUL'U EL BİRLİĞİ İLE KATLETTİLER"

"İstanbul'u el birliği ile katlettiler. İstanbul'daki dikey yapılaşma ve ucube binalar taşı toprağı altın denen bu şehre yakışmıyor. 60-70 yıl önce İstanbul en ucuz şehirdi. Ancak şu anda İstanbul en pahalı şehir. Verim fışkıran bu toprakları bitme noktasına geldi. Çengelköyde ekitğiniz salatayı Arnavutköy'de ekseniz aynı tadda bulamazsınız. Arnavutköy'de ektiğiniz Kabağın tadını Çengelköy'de ekseniz aynı tadı alamazsınız. Yani öyle verilmli toprakları var ki İstanbul'un kıymet bilmeyen rant peşinde koşan yönetim aklı bu hale getirdi."

"YOLSUZLUK ALDI BAŞINI GİTTİ"

"Son 15 yılda İstanbul'da betonlaşma ve imar uygulamaları aldı başını gitti. Geçtiğimiz günlerde sayın İmamoğlu 2 dosyayı açıkladı. Sadece bu 2 dosyada 150 milyon dolar yolsuzluk var. Vatandaş ben su paramı nasıl ödeyeceğim, elektrik paramı nasıl ödeyeceğim hesabını yaparken öbür tarafta, rant kavgası ile milyonlarca dolarlık yolsuzluk yapıluyor. Yolsuzluk ve haksızlık ile İstanbul artık yaşaması zor bir şehir oldu."

"GENÇLERİMİZİN GELECEĞE OLUMLU BAKMASINI OLUŞTURMALIYIZ"

"Gençlerimiz tekonolojiye o kadar bağımlı hale geldi ki, sosyalleşmeyi sadece İnternet üzerinden yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde havalimanında uşuş öncesi lobide bekliyordum. 3 genç gördüm, ellerinde telefon tamamen ekranlara kilitlenmiş durumdalardı. Onların bu halde olmasında siyasi jargonun da etkisi var. Çünkü bu kirli siyasetten uzak durmak istiyorlar. Eğer gençlere fırsat yaratmazsanız o gençlerin de gelecekle ilgili planları olmaz. Gençlere olumlu geleceği inşaa etmenin en büyük temeli olnara siyaseti sevdirmek ve onu bu sisteme katılımlarını sağlamak"

"CHP DÜN VARDI BUGÜN DE VAR YARIN DA OLACAK"

"Siyasi Partiler Yasası değişmediği sürece sürekli partiler kapatılıp açılacaktır. Almanya'da İngiltere'de son 30 yılda kurulan parti sayısı o kadar azdır ki Türkiye ile karşılaştırdığınızda arada uçurum gibi farklar var. Siyasi Partiler Yasası değişseydi, Davutoğlu da Babacan da parti kurmaz kendi partileri içierisinde mücadele ederlerdi. Mevcut kurulan partilerden ayrılar ayrıldığı yerden daha iyi olduğunu dile getiriyor. MHP'den ayrılan ben daha ülkücüüym, CHP'den ayrılan ben daha Atatürkçüyüm diyor. Ama ne kadar doğru?"

"Bugüne kadar Türkiye'de 500'ün üzerinde siyasi parti kuruldu. Bunlardan 53 tanesi kimizi koalisyonlarla kimisi de tek başına iktidar olmuş. Ancak bunlardan sadece Cumhuriyet Halk Partisi yaşamını sürdürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi yarın da yaşamını sürdürecek bir partidir."

"1998 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı görevindeydim.  Yanıma bir başörtülü kardeşimizi aldım kendisi Refah Partiliydi. Kendisine 1 gün bile CHP'ye geç demedim. Ancak 2 sene sonra ailece CHP'ye geçtiler. CHP'nin seçmeni oyunu kullanırken her şeyin hesabını yapar. Yani işimize geldiğimiz zaman seçmen iyi oy vermediği zaman kötü diye bir şey olmaz."

"81 İLİN TAMAMINI DOLAŞTIM"

"86 bin kilometre yol yaptım ve otobüsle 81 ilin tamamını dolaştım. Kırsal kesimelre girdiğimde seçmen CHP'yi bilmiyor. Yani biliyor ama Özal zamanındaki CHP'yi biliyor. Yani burada görülüyor ki o seçmene de anlatmamız lazım CHP'ye. Ulaşamadığınız o seçmen aslında CHP'nin kapısına geldi. Onlara eğer dokunabilirsek, onlar da gerçek CHP'yi göreceklerdir. Bunu İstanbul ve Ankara seçimlerinde ıspatladık. Sadece Büyükşehirler için değil iller kapsamında da bunu değiştirdik. "