DİĞER
Giriş Tarihi : 08-06-2021 17:25   Güncelleme : 08-06-2021 17:25

Ümraniye'de tam donanımlı hayvan ambulansı dönemi

Ümraniye'de tam donanımlı hayvan ambulansı dönemi

Ümraniye Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri birimi gelen ihbarlar doğrultusunda kısa sürede verilen adrese intikal ederek, ilçedeki hasta ve bakıma muhtaç tüm sokak hayvanlarını tam donanımlı hayvan ambulansıyla rehabilitasyon merkezine yetiştiriyor.

Çeşitli nedenlerle sağlığını yitirmiş ve bakıma muhtaç olan sokak hayvanları, Ümraniye Hekimbaşı’nda bulunan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde veteriner hekimler tarafından muayene edilerek iyileştiriliyor. Teknolojik imkânlarla donatılmış olan klinikte her türlü hayvanın tedavisi, bakımı ve kısırlaştırma işlemleri yapılıyor.

Çözüm Merkezi’nin 444 9 822 numaralı telefonundan ve belediyenin kurumsal sosyal medya hesapları aracılığıyla gelen ihbarları değerlendiren Veterinerlik Hizmetleri ekipleri, tam donanımlı hayvan ambulansıyla en kısa sürede verilen adrese intikal ederek, hasta ya da yaralı hayvanları rehabilitasyon merkezine getiriyor.

Yapılan tetkiklerin ardından tedavisi gerçekleştirilen hayvanlar iyileşmelerinin ardından, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca alındıkları yere bırakılıyor. Ekipler ayrıca gerçekleştirdikleri rutin kontrollerde de hasta ve yaralı hayvanlara müdahale ediyor.