SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-06-2021 17:34   Güncelleme : 14-06-2021 17:34

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yeni 'Başhekim' açıklaması

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yeni 'Başhekim' açıklaması

İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na ait olduğu iddia edilen ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlar yapılmasın hakkında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yeni bir açıklama yapıldı.

İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'na ait olduğu iddia edilen ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlar gündem yarattı.

Konuyla ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yeni bir açıklama yapıldı.

 Twitter üzerinden 2013 ve 2014 yılında paylaşıldığı görülen tweet'lerde Kürtlere ve Alevilere yönelik cinsiyetçi ve ırkçı ifadeler kullanılmış.

Açıklama ve Sağlık Müdürlüğü'nün paylaşımı şöyle oldu:

Bir süredir bazı sosyal medya platformlarında Müdürlüğümüz personellerini hedef alan sistematik saldırı şeklinde paylaşımlar yapılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatılmış ve anılan hesaplar hakkında erişim engellenmesi kararı alınmıştır.

Bugün ulusal basında ve bazı internet sitelerinde İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi hakkında yer alan iddialar hakkında Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup gerçekleri bulma adına adli ve idari süreçler devam etmektedir.