YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 18:35   Güncelleme : 17-06-2021 18:35

İstanbul Boğazı'nda gemi kazası! Çok sayıda ölen ve yaralanan var

İstanbul Boğazı'nda gemi kazası! Çok sayıda ölen ve yaralanan var

Son dakika haberine göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında içerisinde 3 kişinin bulunduğu balıkçi teknesi ile AS ROSAILA isimli gemi çarpıştı. Kazada tekne batarken 2 kişi hayatını kaybetti 1 kişi de yaralandı.

YAVUZ Sultan Köprüsü altında içinde 2 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine As Rosaıla adlı gemi çarptı. 

Balıkçı teknesi batarken ihbar üzerine olay yerine ekipler sevk edildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla isimli bir gemiyle içinde 2 kişi bulunan 7 metre boyundaki bir balıkçı teknesinin çatışması üzerine Kurtarma-12 ve Mehmetçik römorkörümüz, KEGM-8 ve TAHLİSİYE-1 botumuz ve balıkadamlarımız ivedilikle olay bölgesine gönderildi"  dedi.

Olay saat 15.00 sıralarında Yavuz Sultan Köprüsü altında meydana geldi. 7 metre boyundaki balıkçı teknesine, AS ROSAILA adlı 180 metre boyunda 25 metre genişliğinde konteyner gemisi çarptı. Balıkçı teknesi parçalanırken 3 kişi denize düştü.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bağlı Kurtarma-12 ve Mehmetçik römorkörleri, KEGM-8, TAHLİSİYE-1 botları ile balık adamlar olay yerine sevk edildi. Kurtarma çalışması sonrası bir kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralanan 2 kişi ise kıyıya çıkarılarak hastaneye götürüldü. Olayla ilgili inceleme sürüyor.