GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2021 11:57   Güncelleme : 20-06-2021 11:57

Ahmet Hakan 10 gün arayla kendisini yalanladı!

Ahmet Hakan 10 gün arayla kendisini yalanladı!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, HDP'ye yönelik saldırının faili olan katilin fotoğraflarının ortaya çıkması üzerine "Silahlı külahlı fotoğraflara dur demenin vakti geldi" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Hakan'ın 10 gün önce kaleme aldığı yazıda ise, "Silahla poz veren kişilerden korkmayın" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

HDP İzmir il binasında dün sabah düzenlenen silahlı saldırı da Deniz Poyraz hayatını kaybetti. Saldırgan Onur Gencer tutuklanırken, Gencer'in silahlı birçok pozu ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Onur Gencer'in silahlı fotoğraflarını göz önünde bulundurarak, "Silahlı külahlı fotoğraflara dur demenin vakti geldi" isimli bir yazı kaleme aldı. Dikkat çeken detay ise Hakan'ın 10 gün önce kaleme aldığı "Silahla poz veren kişilerden korkmayın" yazısı oldu. 

"SAKIN KORKUP ÇEKİNMEYİN"

Hakan'ın 10 gün önce kaleme aldığı yazıda,"Sosyal medyada bazı tipler var. Silahla fotoğraf çektirmeye bayılıyorlar. Daracık pantalon, üstten üç düğme açılmış gömlek, ucu sivri bir iskarpin ve silah. Tabanca, tüfek, her türlü silah. Ey vatandaş, bu tiplerden sakın korkup çekinmeyin. Çünkü bu kişiler fotoğraf çektirirlerken, ellerine aldıkları silahı asla kullanmazlar. Daha doğrusu kullanamazlar, çünkü kullanacak olan göstermez" ifadeleri yer alıyor.