EURO 2020
Giriş Tarihi : 20-06-2021 22:16   Güncelleme : 20-06-2021 22:36

Usta yazar Mehmet Şehirli'den yılda 3.2 milyon euro para alan Şenol Güneş'e sert eleştiri

Usta yazar Mehmet Şehirli'den yılda 3.2 milyon euro para alan Şenol Güneş'e sert eleştiri

A Milli Futbol Takımımız, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) A Grubu 3. ve son maçında İsviçre'ye 3-1 mağlup olarak puan alamadan organizasyona veda etti. Usta yazar Mehmet Şehirli, maçın hemen ardından kaleme aldığı yazıda Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'i sert eleştirdi.

İşte Şehirli'nin o yazısı... 

Bunun adı hayal kırıklılığı ya da kötü futbol değil. Bunun adı tam bir rezalet!

Milli takımımız Euro 2020'de başarılı olsuın diye fedakarlık üzerine fedakarlık yapılmış, ligler 1 hafta erken bitirilmiş, her takım haftada 2 maç yapmak zorunda kalmıştı. Oysa Avrupa'da maçlar 23 Mayıs'ta bitmişti. Yani zaten Milli takımda yer alan 9 oyuncu zaten Avrupa liglerinde top koşturuyordu. 

Büyük umutlarla gittiğimiz neredeyse kendi evimizde dediğimiz (Euro 2020) Avrupa Şampiyonası'na veda ettik. Sistemi olmayan, taktikği olmayan turnuvanın açık ara en rezil futbolunu oynadı Türkiye... 

Turnuva öncesinde averaj takımı olarak görünen Kuzey Makedonya, Finlandiya ve İskoçya takımları Türkiye'den çok daha iyi top oynadılar. Kaldı ki Türkiye 2 maçı Azerbaycan'da yani kardeş ülkede yaptı. Öyle ki bu 2 maçta da koronavirüs şartlarına rağmen çok ciddi derecede destekçisi oldu Türkiye takımının...

HAZIRA KONDUN AMA BU SEFER MAYA TUTMADI ŞENOL GÜNEŞ!

Milli takımın başına geçtiği günden beri Şenol Güneş'e karşıydım. O zamanlar bir çok taraftar özellikle Beşiktaş taraftarı bana karşı çıkmıştı. Şimdi söylediklerim doğru çıktı diye sevinen biri değilim. Ama görünen köy de kılavuz istemez. Şenol Güneş bugüne kadar hep hazıra konmuş şansı yerinde giden bir teknik adamdı. 2002 Dünya Kupası zamandında Fatih Terim'in kaymağını yedi. Öyle ki o dönem Avrupa'da kök söktüren Galatasaray'dan 8 futbolcu ile adeta Galatasaray'ın iskeletiyle kurulan takımdan başarı gelmiş bundan da faydalanmıştı Şenol Güneş. Son olarak da Lucescu'nun kurmuş olduğu futbol felsefesi, yeni yapılanma ve yeni gençleşme ağının üzerine oturan Şenol Güneş yine kaymağını yemeğe başladı ancak bu sefer maya tutmadı. 

YILDA 3.2 MİLYON EURO ÜCRETİ BUNUN İÇİN Mİ ALIYORSUN?

Yaptığı oyuncu değişikliği seçimleriyle, taktiksel hatalarla rezalet bir yönetim sergileyen Şenol Güneş, takım rurunu diri tutamadı. Tüm Türkiye haklı olarak yılda 3.2 milyon euro garanti ücret alan bir teknik adamdan daha fazla şey bekliyor. İtalya, Galler ve İsviçre maçlarında skandal hataları göremeyen, taktik okuyamayan bir teknik adam yılda 3.2 milyon euro parayı hak edemez. Dikkat ettiyseniz Galler maçı ve İsviçre maçı sonrası rakip takımın teknik direktörleri aynı şeyi söyledi. "Türkiye takımının zayıf yanlarını çözdük, arkaya toplarla isdeiğimizi aldık" Bunu milyonlar gördü ama ne Şenol Güneş ne de yardımcıları göremedi. 

DAHA TURNUVA BAŞLAMADAN TÜRKİYE KAYBETTİ

Biz aslında Euro 2020 turnuvası başlamdan kaybettik. Rakiplerimizin...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ