DİĞER
Giriş Tarihi : 06-07-2021 00:14   Güncelleme : 06-07-2021 00:14

''Türkiye Cennet gibi'' diyen gurbetçilere vatandaşlardan ''Madem öyle Türkiye'de kalın'' mesajı

''Türkiye Cennet gibi'' diyen gurbetçilere vatandaşlardan ''Madem öyle Türkiye'de kalın'' mesajı

Yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişleri sürerken kapıda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

Geçen yıl salgın nedeniyle memleketine gelemediğini bu yıl ailesiyle birlikte ülkeye giriş yaparken duygulandıklarını anlatan bir gurbetçi sevdikleriyle hasret gidereceklerini ifade ederek "Memleket gibisi var mı? Gezebileceğimiz yerleri gezeceğiz. Ayasofya Camisi açıldı, oraya gideceğiz. Türkiye'nin tüm güzelliklerini yaşamaya çalışacağız. Türkiye cennet" diye konuştu.

Sosyal medyada bir çok kullanıcı da bu konuşmayı yapan vatandaşı sosyal medyada bularak "O zaman Türkiye'de kal" "Avrupada euroları kazan 10 katına gel Türkiye'de harca tabi cennet olur" "1 Euro 10 TL den fazla olunca Türkiye cennet olur tabi" gibi mesajlar yazarak eleştirdi.

İşte o mesajlardan bazıları...

"benim paramda tatile gittiğim ülkede 1'e 10 verse gözyaşlarım sel olurdu"

"gitme o zaman geri.gölü göçü topla gel.hem uzaktan olmaz,gel yakından sev."

"almanyadan cebine 10 ekmak parasi koyup turkiye gelen turkiyede 100 ekmek alir.turkiyeden cebine 10 ekmek parasi koyup almanyaya giden almanyada 1 ekmek alir."

"%3 asgari ücreli almanya vs %60 asgari ücretli türkiye.. 1 euro=10 bilmem kaç tl tatil'de bile almanya'dan rezervasyon yapınca %60-70 daha indirimli türkiyedeki otelin günlüğü 100 euro ise almanya'dan rezervasyonla günlüğü 40 euro'ya geliyor cennet tabi sana cennet, bana cehennem"

"1 tl= 1euro deyin cennete küfretmezse 1 yıl maaşımı en dindar vakıflardan birine bağışlayacağım. kolpacı."

"aslında bu söz bile itiraftır. hem de açgözlülüğün itirafı."