DİĞER
Giriş Tarihi : 07-07-2021 19:21   Güncelleme : 07-07-2021 19:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ Konut Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Önümüzde 2 hedef var.Kentsel dönüşüm kapsamında acil dönüştürülmesi gereken  1,5 milyon konutun 300 binini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yapmaya devam ediyor. Diğeri ise 2023 yılına kadar 340 millet bahçesini tamamlayıp milletimizin hizmetine sunmaktır.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, ''Altyapı otopark ve toplu ulaşımda 81 ilimize çağ arttırdık'' sözlerini sarf etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bu ülkede insanlara 2 anahtar; bir ev bir araba sözü verildi ama bu sözler tutulmadı. Biz böyle bir söz vermedik ama yaptıklarımızla bunu kat ve kat sağladık.

Erdoğan ayrıca ''Türkiye’nin dört bir yanında devlete ait en değerli alanların herhangi bir rant kaygısı gütmeksizin vatandaşlarımızın emrine veriyoruz'' diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''-Türkiye'nin konut sorununun çözümünde son 19 yıl kritik öneme sahiptir.

İstismarı durdurduk. Altyapı otopark ve toplu ulaşımda 81 ilimize çağ arttırdık. Tek tip sıradanlaşmış uygulamaları kabul etmiyoruz dedik. Fiziksel dönüşüm yetmez diyerek kentsel dönüşümü tasarlayarak yep yeni bir anlayışla ele aldık.

Biz sadece dört duvar, beton yapmıyoruz. Vatandaşlarımıza huzurlu evler kazandırıyoruz.

-Piyasa şartlarıyla ev alamayacak yurttaşlarımıza ev sahibi olmasını sağlıyoruz. Bunun için konut projelerimizin camisi, parkı, okulu, yeşil alanı ile geleneksel mahalle kültürümüzü yaşatacak şekilde inşa ediyoruz.

-Türkiye’nin dört bir yanında devlete ait en değerli alanların herhangi bir rant kaygısı gütmeksizin vatandaşlarımızın emrine veriyoruz

-2023 seçimleri kritik önemdedir. Sizlerden 2023 için çalışmanızı istiyoruz. ''