AK Parti
Giriş Tarihi : 09-07-2021 18:13   Güncelleme : 09-07-2021 18:13

Erdoğan krizi itiraf etti! AKP'den istifa edenler hakkında flaş çağrı

Erdoğan krizi itiraf etti! AKP'den istifa edenler hakkında flaş çağrı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin Diyarbakır Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir. Bize düşen onları gerekirse ayaklarına gidip yeniden davamıza kazandırmaktır." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklaması şöyle oldu:

Kapısını çalmadığımız her insanımızın vebali bizlerin üzerindedir. Gönüller kazanmak için çıktığımız bu yolda kimseyi dışlamamak temel prensibimizdir. Ben bu topluluğu şu anda yan yana olduğumuz bu topluluğumu mütevazı bir topluluk olarak görüyorum.

Buna devam edeceğiz, biz toprak gibi mutavazi olacağız.  Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir. Bize düşen onları gerekirse ayaklarına gidip yeniden davamıza kazandırmaktır.

Biz milletin bağrından doğmuş, ülkemizin en büyük, en kuşatıcı siyasi hareketiyiz. Her türlü fikre, her türlü düşünceye, meselesi millet olan herkese yer vardır.

Parti kadrolarımız içindeki muhabbet iklimini daha da güçlendirmek zorundayız. Tam kadro sahada olmanızı istiyorum. En önemli referansımız arkamızdaki 19 yıllık demokrasidir.

Bu şehre ve ülkeye kazandırdığımız hizmetleri, proje ve hayallerimizi insanımıza sabırla anlatacağız. Muhalefetin çamur siyasetini bugün de yine hakikatin güneşiyle bertaraf edeceğiz.