CHP
Giriş Tarihi : 12-07-2021 13:26   Güncelleme : 12-07-2021 13:26

Canan Kaftancıoğlu'ndan gözaltına alınan kardeşi hakkında açıklama

Canan Kaftancıoğlu'ndan gözaltına alınan kardeşi hakkında açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, "güveni kötüye kullanmak" suçundan aranan kardeşi C.Ş. dün Fethiye'de gözaltına alındı.

Fatsa 1.Asliye Ceza Mahkemesince "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak" suçundan hakkında arama kaydı bulunan, Ordu’da bir hastanede yönetici olduğu belirlenen C.Ş. (41) dün Fethiye’de gözaltına alındı.

C.Ş. ifadesinde, Canan Kaftancıoğlu'nun kardeşi olduğunu söyledi.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan C.Ş, bugün Fethiye Adliyesi'ne sevk edilecek.

KAFTANCIOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, C.Ş.'nin gözaltına alınmasına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, "Basında yer alan C.Ş. haberleri hakkında (Ağabeyim Can Şahin'le karıştırılmaması ricasıyla)" diyerek yaptığı açıklamada, "Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin, babasının ve ailesinin yüzünü yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi niyetle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun yıllardır hiçbir irtibatımız yoktur" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, şöyle devam etti: "Basında geçen olayla ilgili ise; ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir. Saygılarımla..."