CHP
Giriş Tarihi : 12-07-2021 17:49   Güncelleme : 12-07-2021 17:49

Erdoğan'ın 'gençleri yaftalıyorlar' sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt: Prompterdan hikaye okuma...

Erdoğan'ın 'gençleri yaftalıyorlar' sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt: Prompterdan hikaye okuma...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye Gençlik Zirvesi'ne katılmış, burada ''Ülkemizde bir kısım medya ve muhalefet gençleri tanımak yerine genci tanımlamaya çalışıyor. Kendi o dar kalıplarına göre yaptıkları genç tanımı milyonlarca insanı yaftalıyor. Gençlerle ilgili konuşan hiç kimsenin gençlerimizi kendi meşrebince yaftalamaya hakkı yoktur'' ifadelerini kullanmıştı. 

Erdoğan'ın sözlerine yanıt CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, ''Bak Erdoğan, bugün yine prompter’da önüne ne konulduysa okumuşsun'' ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şöyle: 

''Bak Erdoğan, bugün yine prompter’da önüne ne konulduysa okumuşsun. "Gençleri yaftalamayın, hafife almayın, istismar etmeyin" demişsin. Gençleri kim yaftalıyor, hafife alıyor, istismar ediyor, gel onlara soralım olur mu?

Gençler hakkında konuşacaksan; senin korkundan, senden bile sakladıkları bazı gerçekleri öğrenmen lazım, iyi oku da öğren... Üniversiteli işsizlerin sayısı son 15 yılda tam 10 kat arttı. 15-24 yaş arası her dört gencin birisi işsiz…

Yaklaşık 2 milyon genç kayıt dışı çalışıyor, sigortası, güvencesi yok. OECD ülkesi onlarca ülke arasında genç işsizliğinde zirvedeyiz. Prompterdan hikaye okuma, rakam oku rakam! Devlet yönetiyorsun, ciddi ol biraz. Cesaretin varsa, getir sandığı, al gençlerden cevabını.''