MHP
Giriş Tarihi : 13-07-2021 11:05   Güncelleme : 13-07-2021 11:05

Bahçeli’den Cumhur İttifakı açıklaması

Bahçeli’den Cumhur İttifakı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* MHP’nin siyasi Türk tarihinin selamıdır, Türk kültürünün seslenişidir. Siyaseti hizmet yarışı yerine, zillet parkuruna dönüştürenler bizi anlayamaz. Bizim anlayışımıza göre siyaset mecburiyet, mensubiyet olmasının yanı sıra insan hizmetin cümlesidir.

* Siyasetin doğru olması kadar bu siyaseti taktik ve tevzi edecek zamanlamanın da doğru olması lazım. Ara rejim özlemi duyanlar, demokrasiye silah çekenler bize yabancı ve uzaktır.

* Milli ve demokratik ilkeler neyi gerektiriyorsa bundan sonra da yapacağımız odur. Bizim dedikodu aşına karnımız toktur

* Cumhur İttifakı'nı hedef alan alçak kampanyalara kulağımız tıkalıdır. Cumhur İttifakı, Türk milletinin duruşudur. İttifakımızda çatlak arayanlar nal toplamaya devam edecek.

“ASIL GAYE 15 TEMMUZ’UN RÖVANŞINI ALMAKTIR”

* Cumhur İttifak'ının gıyabında yalan çarkı inşa edenlerin asıl gayesi Türkiye'nin tökezlemesi 15 Temmuz FETÖ işgal girişiminin rövanşının alınmasıdır.

* 15 Temmuz inancın işgale karşı kahramanca direnişidir. Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Hain teşebbüse kim ortak olmuşsa Türk askeri değildir.

* Türk askeri onur sahibidir. Bir terörist, Türkiye düşmanlığı konusunda eğitilmiş, maklube yiyerek açılan karanlık meskenlere örgütlenerek vatana ihanete dokunmuşlardır.

* Kardeşçe yaşayacağız, birbirimize saygı duyup hoşgörü ve dayanışmayı her daim vaiz tutacağız. 15 Temmuz hain teşebbüsünün dış bağlantıları konusunda söylentiler aslında malumun ilanıdır.

“GÜLEN, DERDEST EDİLİP TÜRKİYE’YE GETİRİLMELİDİR”

* 15 Temmuz darbe girişimine batılı ülkeler kesin bir tepki koymamıştır. Darbe girişiminin arkasında Türkiye'ye kin ve nefret besleyenlerin olduğu açıktır.

* İmralı canisi nasıl getirildiyse Fethullah Gülen'de aynı şekilde derdest edilip Türkiye'ye getirilmelidir.

* İP Başkanı, FETÖ’cüleri kastederek ‘Bütün ağababaları uçup gitti, ne kadar gariban varsa içerde’ demiştir. Gariban dediği, soruları çalan hırsızlardır, kalemini ve vicdanını satan savcı ve hakimlerdir. İçeridekiler gariban değil casusdur, haindir, katildir. CHP yönetimine göre 15 Temmuz tiyatrodur, masaldır.