DİĞER
Giriş Tarihi : 15-07-2021 14:38   Güncelleme : 15-07-2021 14:38

Boğaziçililer Melih Bulu'nun görevden alınması kutladı

Boğaziçililer Melih Bulu'nun görevden alınması kutladı

Melih Bulu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Boğaziçi Rektörlüğü görevinden alındı. Boğaziçi Üniversitesi kampüsündeki nöbeti "Bu devirde kimse padişah değil" şarkısı ve alkışlarla sürdürüldü.

Akademisyenler ve öğrencilerin aylardır protesto ettiği Boğaziçi Üniversitesi’nin atanmış rektörü Melih Bulu görevden alındı.

Bugün de Rektörlük binasına sırtını dönen akademisyenler, öğrencilerle Bulu’nun görevden alınmasını kutladı.

ı. Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde nöbet "Bu devirde kimse padişah değil" şarkısı ve alkışlarla sürdürüldü.

Boğaziçi Üniversitesi’nin atanmış rektörü Melih Bulu görevden alındı yerine vekaleten yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’yi atandı. Bulu’yu aylardır Rektörlük binası önünde protesto eden akademisyenler, bugün de sahadaydı.

Akademisyenler, bu sefer de öğrencilerle birlikte Bulu’nun görevden alınmasını Sibel Can’ın ‘Padişah’ adlı şarkısından uyarlanan ‘Kayyumşah’ ile kutladı Akademisyenler ayrıca Hande Sart (akademisyen) tarafından değiştirilen ‘Kayyumluk’ tabelasına yeni bir ekleme yaptı. ‘Vekaleten’ ibaresinin eklendiği tabela, Rektörlük kapısına asıldı.

Öte yandan Boğaziçili Akademisyenler aylardır burada Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu’yu protesto ediyorlardı.