MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-07-2021 13:32   Güncelleme : 17-07-2021 13:32

İşte Pucca'nın gözaltına alınmasına neden olan tweet

İşte Pucca'nın gözaltına alınmasına neden olan tweet

 

Sosyal medya fenomeni ve yazar, ‘Pucca’ takma isimli Pınar Karagöz 16 Temmuz akşamı gözaltına alınmıştı. Twitter'dan emniyete götürüldüğünü duyuran Karagöz, "Az önce kapıya iki polis geldi, şu an emniyete gidiyoruz beraber. Sebebini de söylemiyorlar. Hakkımda hayırlısıı..." ifadelerine yer vermişti.

Twitter hesabından paylaşımlarını sürdüren Pınar Karagöz, serbest bırakıldığını açıkladı. Karagöz, işlemlerin tamamen bitmediğini ve bayram sonrasına kaldığını da belirtti. 

Sosyal medya fenomeni Karagöz, gözaltına alınma sebebini de açıkladı. PuCCa isimli fenomenin, erkekler hakkında attığı bir tweet nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Karagöz, yaşananlara "Random, ne var ne yoksa şikayet etmişler resmen. Nasılsa biri tutar diye" diyerek tepki gösterdi.

Karagöz daha önce sosyal medya hesabından mizahi amaçla yaptığı yaptığı paylaşım nedeniyle Anadolu 52’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme’ suçundan hakkında açılan davada 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.