GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2021 01:51   Güncelleme : 18-07-2021 01:51

Sürücüler Kuzey Marmara’yı tercih etmiyor

Sürücüler Kuzey Marmara’yı tercih etmiyor

İSTANBUL’u Anadolu’ya bağlayan köprü konumunda olan Kocaeli geçişinde her bayram öncesi yaşanan trafik yoğunluğu bu sene yaşanmadı. Sürücülerin çoğunluğu Kuzey Marmara Otoyolu’nu tercih edince, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda ulaşım hafifledi. 

Her bayram öncesi TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Kocaeli geçişlerinde trafik yoğunluğu yaşanır ve kazalar nedeniyle uzun araç kuyrukları tatilcilere zor anlar yaşatırdı. Bu bayram tatili için yola çıkanlar Kuzey Marmara Otoyolunu tercih edince TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu Kocaeli geçişlerinde hafif yoğunluk yaşandı. Kuzey Marmara Otoyolunu kullananlar rahatça yollarına devam etti. 

İstanbul’dan Sakarya Karasu’ya gittiğini söyleyen Fatih Köse, “Kuzey Marmara yolunu kullanıyorum gayet güzel. Tünellerde bekleme yavaşlama gibi hiçbir şey olmadı. Gayet akıcı bir trafikte yoluma devam ediyorum.” dedi.   

Kuzey Marmara Otoyolu’nda rahatça yolculuk yapabildiğini ifade eden Oktay Aydın ise, "İstanbul’dan Niğde’ye yolculuk ediyorum. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan çok rahat geliyorum. Önceki senelerde çok sıkıntılar yaşıyorduk. İzmit’i geçemiyorduk. Kuzey Marmara ile rahatça seyahat edebiliyoruz. İstanbul’dan yarım saatte neredeyse İzmit’e yaklaştık.“ diye konuştu. 

YOLU KULLANAN ARAÇ SAYISI ŞOKE ETTİ

Kuzey Marmara’da ücret dolayısıyla bayram yoğunluğu yaşanmıyor. Otoyolu kullanan araç sayısını görenler şoke oldu. Yolu kullanan gurbetçi bir vatandaş , "Kuzey Marmara Otoyolu’nu sürekli kullanıyorum. Yurt dışından geldiğimde trafik sıkıntısı çekmek istemedim. Yollar bomboş çok güzel. Sanıyoruım fiyatı yüzünden kimse kullanmak istemiyor." dedi.