SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-07-2021 13:39   Güncelleme : 20-07-2021 13:45

Acemi kasaplar kendilerini kesti... Hastaneler doldu taştı

Acemi kasaplar kendilerini kesti... Hastaneler doldu taştı

KAYSERİ’de, Kurban Bayramı'nın ilk günü kurbanlık kesmeye çalışırken kendisini yaralayan acemi kasaplar, hastanelik oldu. 

Kurban Bayramı'nın ilk gününde, aldıkları kurbanlıkları kesmek isteyenler, kesim yerlerini doldurdu. Kurbanlık kesimi sırasında el, kol ve bacaklarında kesikler oluşanlar, devlet hastanesinin acil servisine gitti. Yaralıların çoğu ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Afyonkarahisar'da acemi kasaplar hastanelik oldu

AFYONKARAHİSAR'da, kurbanlık kesimi sırasında kesici aletlerle yaralanan 20 acemi kasap, hastanelere başvurdu. 

Kurban Bayramı'nın ilk günü sabah erken saatlerde kent merkezinde kurbanlık kesimi sırasında bıçaklarla kendisini yaralayan 20 kişi, yakınları tarafından hastanelere götürüldü. El, kol ve bacaklarında kesik oluşan yaralılar, ayakta müdahaleleri yapılarak evlerine gönderildi. Kolundan bıçakla yaralanan 1 kişi ise önce Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne ardından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne (AFSÜ) götürülerek, ameliyata alındı.

Aydın'da acemi kasaplar hastaneye koştu

AYDIN'da, Kurban Bayramı'nda yaralanan acemi kasaplar, hastanelerin yolunu tuttu.

Kurban Bayramı’nın ilk günü kurban kesmeye çalışan acemi kasaplar, kaza sonucu kendilerini çeşitli yerlerinden yaraladı. Yaralanan acemi kasaplardan bazıları kendi imkanlarıyla hastanenin yolunu tutarken, bazıları da 112 sağlık ekiplerinin gözetiminde ambulansla hastaneye getirilerek tedaviye alındı.

Zonguldak'ta acemi kasaplar hastanelik oldu, 1 kişinin parmağı koptu

ZONGULDAK'ta, kurban kesimi sırasında hayvan darbeleri ve bıçakla yaralanan 12 kişi, hastaneye başvurdu. Hayvan kesimi sırasında parmağı kopan 1 kişi ise Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildi.  

Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurbanlıkları kesmek isteyenler, valilik ve belediyelerin gösterdiği yerlerde ibadetlerini yerine getirdi. Bazı acemi kasaplar, hayvanların yatırılması ve kesilmesi sırasında el, kol ve bacak gibi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralananlar, kendi imkanlarıyla hastanelere başvurdu. Çeşitli hastanelerde toplam 12 kişinin tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Öte yandan hayvan kesimi sırasında bıçak darbesiyle parmağı kopan 1 kişi, kaldırıldığı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nden Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildi.  

Adana'da acemi kasaplar hastanelere koştu

ADANA'da bayramın ilk gününde kurbanlıklarını keserken kendilerini yaralayan acemi kasaplar, hastanelere akın etti.

Kurban Bayramı'nın ilk günü sabah erken saatlerde kent merkezi ve ilçelerde kurban kesimi sırasında bıçaklarla kendisini yaralayan çok sayıda kişi, yakınları tarafından hastanelere götürüldü. El, kol ve bacaklarında kesik oluşan yaralılar, ayakta müdahaleleri yapılarak evlerine gönderildi. Yanlışlıkla kestiği bacağına dikiş attırdıktan sonra hastaneden ayrılan Mehmet Yılmaz (18), “Bıçağın üzerine bastım. Yerden fırladı, bacağımı yardı geçti. Dikiş attırdık, iyiyim” dedi.