YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-07-2021 19:25   Güncelleme : 21-07-2021 22:12

11 kilometre sahiliyle Türkiye’nin cenneti Cide’de tarihi yoğunluk

11 kilometre sahiliyle Türkiye’nin cenneti Cide’de tarihi yoğunluk

Kastamonu Cide'de Kurban bayramı tatilinde yoğunluk yaşanırken, ilçe merkezine girişlerde uzun araç kuyrukları oluştu, plajda şemsiye açacak yer kalmadı. 

Kurban Bayramımda Cide'ye tatilciler akın etti. İlçe merkezine girişte uzun araç kuyrukları oluştu.

Valla kanyonundaki Gömeren şelalesi, Gideros Kalesi ile Cide sahilinde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar yürümekte zorlandı. Cide plajında ise şemsiye açacak yer bulunamadı. Denize giren vatandaşlar 32 derecelik hava sıcaklığında top oynadı. Plajda yer bulamayan bazı tatilciler de kenardaki ağaç gölgelerinde oturmayı tercih etti.

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref MUTLU yaptığı açıklamada, "Salgın döneminde yaşanacak en güzel ilçelerden biri olan 11 km sahihiliyle Karadeniz'in incisi Türkiye'nin cenneti Cide'miz tarihi kalabalığa ulaştı.
21 bin 960 nüfuslu ilçemiz Kurban Bayramında 250 bin ziyaretçi ağırlamaktadır. İlçe nüfusuna göre İller Bankası'ndan alınan bütçeyle 250 binin üzerindeki bu nüfusa en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz."  dedi.
MUTLU açıklamanın devamında, "Doğayı, tarihi, denizi ve balığı seven herkesi ilçemizde ağırlamaktan onur duyacağız. Cenneti arayan herkesin Valla kanyonundaki Gömeren şelalesini ve göletini görmesi, Kılıçlı mağarasını, Dağlı kuylucunu, Dikine mağarasını, Homeros'un İlyada Destanı'na konu olan Gideros Kalesi ve yerleşkesini ziyaret etmesini tavsiye ediyorum. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Mübarek Kurban Bayramını Kutlar saygılırımı sunarım." ifadelerini kullandı.