MAGAZİN
Giriş Tarihi : 26-07-2021 12:48   Güncelleme : 26-07-2021 13:07

Ece Erken ve eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu mekanda kavga mı çıkardı? Gece 01:00'de sahneye çıkan Yıldız Tilbe 00:00'dan sonraki canlı müzik yasağını nasıl deldi? İşte olayın perde arkası

Ece Erken ve eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu mekanda  kavga mı çıkardı? Gece 01:00'de sahneye çıkan Yıldız Tilbe 00:00'dan sonraki canlı müzik yasağını nasıl deldi? İşte olayın perde arkası

Ece Erken ve eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun Yıldız Tilbe'nin konserinde kavgaya çıkardığı iddia edilmişti. Erken iddiaları yalanlarken kavgaya ait olduğu öne sürülen görüntüler ortaya çıktı.

Ece Erken, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile Bodrum'da gittikleri mekanda kavgaya karışmış ve olayın basına yansımasından sonra sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Ünlü sunucu, Instagram'dan yaptığı paylaşımda gelen 19 bin 250 bin TL'lik hesaba sitem ettikleri için darbedildiklerini söylemişti.

SANDALYE FIRLATIYOR

Kısa sürede gündem olan ve polislerin müdahale ettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Videolarda adeta sinir krizine giren müşterilerden biri, karşı taraftaki kişiye sandalye fırlatıyor.

"ARKADAŞIMIZ DARBEDİLİRKEN EŞİM ARAYA GİRDİ"

Gündeme bomba gibi düşen kavga olayının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Ece Erken, 6 kişi için 19 bin 250 TL hesap ödediklerini ve eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun "Bu milleti dolandırmak" diyerek sitem ettiğini bunun üzerine de tartışma çıktığını söyledi. Olayı anlatan Erken, "Yanımızdaki arkadaşımız darbedilirken eşim araya girmiştir. Yani hesap ödememek için değil ödenen hesaba edilen sitem söz konusu... Zaten gergin olan diğer müşteriler de tepkilerini belli etmiştir. Yazıldığı gibi bir kaş-göz patlamadı. Şikayetçi olduk, dava açıyoruz" dedi.

Erken açıklamasının ardından ödenen hesabın faturasını da sosyal medya hesabından paylaştı.

MEKAN İDDİALARI YALANDI

Ece Erken açıklamalarının ardından bir basın açıklaması yapan mekan ise fahiş fiyat iddiasını yalanladı. Mekandan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Mekanımızda iki misafirimiz arasında bilinmeyen nedenlerle çıkan sözlü tartışma, üzücü bir arbede ve kavga ile sonuçlanmıştır. Olay daha fazla büyümeden arbedeye müdahale eden güvenlik ekibimiz, tatsız hadisenin taraflarını hızla mekan dışına almış, üzücü hadisenin büyümesine ivedilikle engel olmuştur. Tatsız kavganın mekan dışında da devam edebileceği endişemiz üzerine, Emniyet birimleri bizim tarafımızdan bilgilendirilmiş ve tedbir amaçlı mekana davet edilmiştir.Bazı sosyal medya hesaplarında, bazı internet sayfalarında ve bir takım merdiven altı haber sitelerinde kavganın "fahiş hesap" sebepli olduğu iddiaları bizleri bir kez daha üzüntüye sevk etmiştir. Bu iddia kesinlikle yalandır."

Öte yandan gece 01:00'dan sonra sahne alan Yıldız Tilbe'nin de gece 00:00 canlı müzik yasağını deldiği iddia edildi.

SAKINCA SORUYOR
Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği'ne göre, çok hassas kullanım alanlarındaki açık ve yarı açık eğlence yerlerinde canlı müzik yayını gece 00:00'dan sonra yasaklandı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da gece 00:00'dan sonra canlı müzik yayınının olmayacağını açıklamıştı.  Tüm bunlara rağmen Gece 01:00'de sahneye çıkan Yıldız Tilbe'nin yaptığı şey canlı müzik değil midir? Bu yasak kişilere ve mekanlara göre değişiklik mi göstermektedir? Gece 01:00'de şarkı söylemek için sahne alan Yıldız Tilbe, geceyi kaçta bitirmiştir? Yıldız Tilbe'nin sahne aldığı mekan kuralları çiğnememekte midir?