SPOR
Giriş Tarihi : 08-09-2021 01:04   Güncelleme : 08-09-2021 02:16

Şenol Güneş istifa etti mi? İşte cevabı

Şenol Güneş istifa etti mi? İşte cevabı

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 6-1 mağlup olduğumuz Hollanda maçının ardından, "Taraftarın hakkımda söylediklerini, kamuoyunda yazılanları saygıyla karşılıyorum. Bunun sorumlusu benim. Ben, ülkem ve takım için en doğru olanı yapabileceğimi biliyorum" dedi.

A Milli Futbol Takımımız, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda'ya 6-1 yenilirken liderliği kaybetti ve üçüncü sıraya geriledi. Amsterdam'da Şenol Güneş istifa sesleri yükselirken tecrübeli çalıştırıcı maçın ardından açıklamalar yaptı. "Sorumluluk benim" diyen Güneş, istifa tezahüratlarına yanıt verdi. Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ÇOK ÜZGÜNÜM"

"Kötü bir gece oldu. Hem skor açısından hem de oyun açısından. Farklı bir skordan sonra şu şöyle olsaydı demek doğru değil, seçimlerimiz yanlış oldu, benim için söylüyorum. Oyuncularımız değerli oyuncular, daha büyük başarılar yakalama şansları olduğunu düşünüyorum. Bir hayalimiz vardı. Dünya Kupası'na gitme şansımız hala var, lider olarak devam etmemiz gerekiyordu ve o yüzden çok üzgünüm"

SORUMLUSU BENİM"

"Taraftarın hakkımda söylediklerini, kamuoyunda yazılanları saygıyla karşılıyorum. Bunun sorumlusu benim. Şahsımla yapılan tüm eleştirileri normal karşılıyorum. Bir müsabakayı kaybettik ve herkes üzülüyor. Duyguların dışarıya vurulmasını normal karşıladım ama bu oyuncuları yaralayanlar yanlış yaparlar. Saha içindeki başarısızlıkta sorumlu benim"

"ŞEYTANİ DÜZENİ BOZAMADIM"

"Yanılıyorsam, hata da benimdir. Bunu oyuncuya yüklemeyi doğru bulmam. Üzgünüm çünkü bu işe başlarken zor şartlarda, herkesin isteğiyle geldim. Ekonomiyle başlayan, duygusal yarışmayla, artık şeytani bir düzen var... Ben buna alet oldum. Şeytani düzeni bozamadım."

"ÜLKEM İÇİN DOĞRUSUNU YAPARIM"

"Ben durum değerlendirmesi her zaman yapıyorum. Sorumluluktan kaçmam. Başarısızlık neyse onu da söylerim. Doğru olan şeylerin bozulmasından yana değilim, şahsımla ilgili değil. Benim, oyuncularımı korumaya ihtiyacım var, onların beni değil. Ben, ülkem ve takım için en doğru olanı yapabileceğimi biliyorum."